Drugi tom „Anabelli” – publikacja

Mimo że na blogu zakończyłam właśnie publikowanie III tomu Anabelli i od jutra zacznę tom IV, publikacja papierowo-ebookowa w wydawnictwie Rideró, z którą współpracuję od kilku lat, obejmuje dopiero tom II. Opóźnienie to, samo w sobie niegroźne i myślę, że nieistotne, wynika z różnych względów, między innymi z faktu, że w ostatnim czasie jestem zawalona po uszy pracą zawodową, a praktykowany do niedawna tryb zdalny sam w sobie nie budził chęci przesiadywania kolejnych godzin przed ekranem komputera. Do tego musiałam na spokojnie dopracować tekst II tomu i poczekać na grafikę okładkową (za którą bardzo dziękuję mojej graficzce Marii), zatem summa summarum zajęło to więcej czasu, niż można było przewidzieć awansem.

Tak czy owak liczy się przede wszystkim efekt końcowy, a ten – jak można się przekonać – został osiągnięty, bowiem książka ukazała się w księgarni internetowej 30 września i można ją znaleźć pod tym linkiem:

Katarzyna Demańska, Anabella, Tom II

Na temat treści rozpisywać się nie będę, gdyż tom II powieści można w całości znaleźć na blogu, podobnie jak tom III, dlatego „odhaczam” tylko fakt tej publikacji (grafika okładkowa zaprezentowana jest u góry wpisu) i zapraszam do lektury dalszych części. Dodam przy tym, że do końca przygód Izy i jej przyjaciół jeszcze bardzo daleko, a po drodze zdarzy się niejedno. Jako że powieść jest wielowątkowa i obejmuje opis losów nie tylko głównej bohaterki, ale również wielu innych postaci drugoplanowych, po samej strukturze tekstu łatwo się domyślić, że ze światem przedstawionym w Anabelli jeszcze długo się nie rozstaniemy. Czy to dobrze? Czy to źle? Każdy niech sam oceni.

Na koniec tego krótkiego wpisu, w którym po długim czasie silence radio daję znak życia, wychylając się na chwilę zza tekstu powieści, pozdrawiam serdecznie wszystkich moich Czytelników (tak stałych, jak i przygodnych) z nadzieją, że nie nudzicie się, czytając Anabellę, i będziecie tu jak najczęściej wracać!

Źródło: pixabay.com

Powiązane wpisy:

Publikacja I tomu powieści „Anabella”

Trzeci tom „Anabelli” opublikowany

„Anabella” – tom IV

Tom V „Anabelli” – publikacja

Inne wpisy z kategorii Ogólne


Dodaj komentarz