Organizacja wpisów na blogu

Dziś dla porządku krótka notka organizacyjno-techniczna dotycząca formuły publikowania wpisów na niniejszym blogu.

Jak często?

Jak łatwo zauważyć, będąc obecnie na samym początku meblowania mojego miejsca w sieci, przyjęłam prosty system, według którego co drugi dzień publikuję kolejny fragment powieści Gluś, natomiast w pozostałe dni zamieszczam inne teksty (uwagi ogólne, wpisy na temat warsztatu pisarskiego lub recenzje książek).

Nie twierdzę jednak, że jest to sztywny plan, którego będę się desperacko trzymać. W odpowiednim momencie planuję zmienić częstotliwość publikowania i z obecnej formuły codziennych wpisów przejść na system publikacji 2-3 razy w tygodniu, co wydaje mi się najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Jaki rodzaj wpisów?

Wstępne założenie jest takie, że częściej będę publikować fragmenty powieści (po Glusiu czeka w kolejce następna), a nieco rzadziej inne teksty, od tej strony system też mi się na pewno z czasem ustabilizuje. Na razie trzymam się jednak dotychczasowego rytmu z myślą o osobach, które tu zaglądają – nie ma Was jeszcze dużo, ale jesteście, a ja Was szanuję i nie chciałabym, żeby miejsce, w które Was zapraszam, wiało chłodem i świeciło pustkami.

Meblowanie

Dlatego na razie urządzamy się i meblujemy. Nie tylko za pomocą wpisów, bowiem w ciągu ostatnich dwóch tygodni blog zmienił nawet swój pierwotny wygląd (osobiście myślę, że wyszło mu to na dobre), ale podejrzewam, że modyfikacja przeszła niezauważona, jako że na samiutkim początku mało kto tu zabłądził. I całe szczęście, bo nie jestem wcale dumna ze swoich pierwszych pomysłów… Jednak grunt, że jest coraz lepiej!

Tak czy inaczej najważniejsza jest treść – a tej na pewno nie zabraknie.

Źródło: unsplash.com

Powiązane wpisy:

Powitanie

Dlaczego powieści?

Dlaczego piszę dla dziewczyn?

Dlaczego chcę publikować na blogu?Dodaj komentarz