Wiosenne przebudzenie

Nadejście wiosny, nie tyle kalendarzowej co tej prawdziwej, buzującej kwiatami i słońcem, w naturalny sposób wiąże się z terminem świąt Wielkiej Nocy, ten zaś, jak wiemy, zależy od faz cyklu księżycowego. Jak by nie było, choć i w Wielkanoc potrafi sypnąć śniegiem, zazwyczaj w okolicach świąt lub tuż po nich przychodzi czas rozkwitu roślinności, przysłowiowego budzenia się natury do nowego życia.

W tym roku też tak jest. Rozbujała przyroda cieszy oczy feerią kolorów i zapachów, coraz dłuższe dni dostarczają nam obfitej dawki lumenów, a słoneczna pogoda kusi do wyjścia na dwór, nie sprzyjając narodowej kwarantannie. Lecz choć nadal musimy pozostać w domach, by ocalić życie innych ludzi, a może i swoje własne (bowiem nikt, nawet człowiek młody, nie może z góry przewidzieć, jak jego organizm zareaguje na tego dziwnego wirusa), trzeba szukać sposobów na to, by pomimo wszystko cieszyć się nadejściem wiosny i czerpać z niego nadzieję.

Poniżej kilka zdjęć, które nie tylko pokazują piękno natury budzącej się do kolejnego cyklu życia, ale również kojarzą się z tą właśnie nadzieją, jakże potrzebną w obecnych trudnych czasach…

Wszystkim, którzy tu zajrzą, obok nadziei życzę również zdrowia i spokoju, a także cierpliwości, która w ostatnim czasie stała się szczególnie ważną zaletą. Pamiętajmy, że za rok też będzie wiosna, a to od nas w dużym stopniu zależy, ilu naszych Rodaków będzie mogło ją oglądać. W tym roku cieszmy się wiosną ostrożnie… ale mimo wszystko cieszmy się nią!

Od jutra zapraszam na przedostatni rozdział Lodzi Makówkówny. Nie wspominałam o tym poprzednim razem, ale na początku kwietnia minął już pełny rok od momentu, gdy zaczęłam publikować tę powieść na blogu. Za kilka tygodni zakończę ten projekt (do opublikowania pozostały mi dwa rozdziały i epilog) i zacznę kolejny, o którym wspominałam już w tym wpisie i o którym opowiem więcej pod koniec maja. Dziękuję wszystkim moim wspaniałym Czytelnikom, że są ze mną tak długo (niektórzy od samego początku), jest to dla mnie ogromna frajda i wielka motywacja. Mam nadzieję, że zostaniecie nadal. Dziękuję.

Źródło: pixabay.com

Powiązane wpisy:

Wiosna!

Świat na hamulcu

Niezapominajki…

Wiosna za progiem

I znów wiosna 🙂

Inne wpisy z kategorii Ogólne


Dodaj komentarz